Home   Neuvrščeni   Novoletne želje otrok

Novoletne želje otrok

V mesecu decembru smo se v vrtcu seznanjali z značilnostmi in načini praznovanj v božično novoletnem času ter spoznavali medkulturne razlike. Otroci so se učili izrekati voščila in lepe želje s poudarkom na nematerialnih dobrinah.

Nekaj želja, ki so jih izrekli otroci:

IZABELA: Želim si, da mami in ati ne bi šla v službo in bi šli na igrišče. Potem bi šli na kavico. Okrasili bi hišo in šli k babici na praznične piškote. Želim si, da bi se imeli fajn v vrtcu.

KRIŠTOF: Želim si, da bi tisti, ki so revni, dobili denar in tisti, ki nimajo hiše, da bi dobili hišo.

TIM: Želim si, da bi prespal na plaži in če bi bili tam prijatelji, bi se z njimi igral. Želim si, da bi potolažili tiste, ki so v bolnici.

LIAM: Dedi je vesel, ko pridem k njemu in se z nama igra. Želim si, da bi pri njemu prespal.

MAJA: Sreča je, da si doma, da se fajn počutiš-da si srečen. Srečna sem ko objamem mamico.

LOVRO: Dobil sem hranilnik od božička. Zdaj bom varčeval za Lego Arktika. Male Lego kocke.