Home   Neuvrščeni   Dopolnjeno obvestilo – nujno varstvo otrok, 14. 3. 2020

Dopolnjeno obvestilo – nujno varstvo otrok, 14. 3. 2020

Spoštovani starši!

Na osnovi Odredbe o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanje ter univerzah in visokošolskih zavodih (Ur. l. RS, št. 19/2020) in Odredbe o dopolnitvi Odredbe o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki je bila sprejeta zaradi preprečevanja širjenja bolezni COVID -19, starše in druge uporabnike vrtca obveščamo, da bodo javni vrtci v MOC zaprti  od 16. 3. do vključno 29. 3. 2020.

Od ponedeljka, 16. marca 2020 dalje bo varstvo za že vključene otroke v celjske javne vrtce, katerih starši potrebujejo nujno varstvo, zagotavljal Vrtec Tončke Čečeve v enoti Gaberje (rumena hiša), Mariborska 43, Celje. Delo bo organizirano v izmenah (dopoldne, popoldne) od 5:30 do 20:30 ure. Če se bo situacija zaostrovala, pa bomo po potrebi poslovali tudi med vikendom oz. 24 ur. Potrebam staršev se bomo sproti prilagajali.

Dežurno varstvo bomo izvajali, če bo prijavljenih vsaj 5 otrok. Starše, ki so otroke že prijavili, bomo o tem obvestili v nedeljo, 15. 3. 2020, do 10. ure.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. To so starši, ki morajo opravljati delovno obveznost na delovnem mestu v sektorjih kriticne-infrastrukture ali na področju nacionalne varnosti.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del,…), drugi pa v navedenih poklicih, MORA biti OTROK DOMA.

Da bomo IZREDNO DEŽURSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e – naslov vrtec.toncke.ceceve@siol.net do sobote, 14. 3. 2020, do 20. ure.

Starši, ki varstva s 16. 3. 2020 še ne potrebujete, pa ga boste morebiti zaradi delovne obveze potrebovali kasneje, nam to sporočite vsaj en dan prej (do 17. ure), preden bi morali pripeljati otroka v vrtec. Tudi za te starše veljajo enaka pravila, ki so omenjena zgoraj.

Pri prijavi otroka navedite naslednje podatke:

- ime in priimek otroka,

- vrtec, ki ga obiskuje otrok,

- čas varstva, ki ga potrebujete (dan in v urah: od ____ do____).

Ob prihodu v vrtec, morate starši predložiti potrdilo/izjavo delodajalca, če ne, otroka v vrtec NE bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z VSO SKRBNOSTJO presodite, ali vrtec zares potrebujete, ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

 V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Zdravstveno stanje otrok bomo preverjali pri prihodu v vrtec. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko spletnih strani vrtcev.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

V imenu Odbora javnih vrtec v MOC: ravnateljica, Irena Hren