Home   Neuvrščeni   Naredimo si doživet december v krogu družine

Naredimo si doživet december v krogu družine

 
Spoštovani starši!
V mesecu decembru je bilo v preteklih letih v vrtcu vse v znamenju pričakovanja božično-novoletnih praznikov. V vrtcu so bili otroci deležni številnih predprazničnih doživetij in aktivnosti v delavnicah, kjer so se lahko ustvarjalno izražali in se pripravljali na prihajajoče praznike. Strokovni delavci so pri delu z otroci dajali tudi velik poudarek nematerialnim dobrinam in razvijanju socialnih veščin kot so izkazovanje pozornost do drugih, vzpostavljanje prijateljskih odnosov, medsebojno sodelovanje in podobno. Otroci so z dneva v dan nestrpno pričakovali, kakšno presenečenje jih bo naslednji dan čakalo v vrtcu.
Letošnji december pa je popolnoma drugačen. Za otroke, ki v teh dneh obiskujejo nujno varstvo, si strokovni delavci prizadevajo pričarati vsaj delček tega predprazničnega vzdušja, čeprav to zelo omejujejo vsi zdravstveno-higienski ukrepi. Za večino ostalih otrok, ki so v domačem varstvu, pa so socialni stiki omejeni le na krog družine. Na razpolago je tudi precej več časa za preživljanje dni v krogu najbližjih.
Da bi delček tistega, kar smo v preteklosti doživljali v vrtcu prenesli tudi v vaše domove, so  strokovni delavci pripravili zanimive predloge, ki so vam lahko v pomoč pri preživljanje skupnega časa z otroki.
Na spodnjih povezavah lahko najdete predloge zanimivih dejavnosti. Skupaj z otroki lahko ustvarjate, se zabavate in delite predpraznično vzdušje. Izbrali smo takšne vsebine in dejavnosti, v katere se lahko ob pomoči odraslih aktivno vključijo otroci različnih starosti in s takšnimi materiali, ki so dosegljivi v vsakem gospodinjstvu. Hkrati je potek dejavnosti zasnovan tako, da pri otrocih spodbuja vse vidike otrokovega razvoja.
Ostanite doma, pokukajte v pripravljene dejavnosti in si skupaj z otroki pričarajte čaroben december.
 
1. Kviz za otroke – vstopite v kviz na naslednji povezavi, vpišite svoje ime in igra se lahko začne https://kahoot.it/challenge/07238233?challenge-id=1a146d1a-f945-4c05-b5ec-c8639890dcae_1607616642401 - pripravila vzgojiteljicaTjaša Volavc
2. 5×5-idej-igramo-se-juhej - pripravila spec. ped. Laura Bogdan
3. Barvna-okrasitev-smrecice - pripravila vzg. Simona Stanič
4. Recept-za-cokoladne-kroglice - pripravila vzg. Bernarda Mužič
5. Knjiga-rim-vzg - pripravila vzg. Irena Novak
6. Bozicni-okrasek- pripravila vzg. Kristina Kolšek
7. Dejavnosti-za-kratek-cas - pripravila vzg. Alja Tajnikar
8. Naredimo-domaci-plastelin-za-izdelavo-okraskov-in-igro - pripravila vzg.Tatjana Tomažič
9. Pokrij-snezaka -  pripravili vzg. Mateja Hajd in Bojana Ivenčnik
10. Naredimo-si-umetni-sneg - vzg. Nataša Romih
11. Ciljanje-smrecice - pripravila vzg. Mojca Ogrizek
12. Igri-za-kratek-cas - pripravila vzg. Metka Jezovšek
13. Izdelajmo-snezaka - pripravila vzg. Nataša Šibanc
14. Izdelajmo-voscilnico-z-barvami-in-zogicami pripravila vzg. Simona Stanič
15. Izdelava-voscilnice - pripravila vzg. Bernarda Mužič
16. Kako-izdelamo-smrecico - pripravila vzg. Zvezdana Šljivar
17. Labirint-iz-kock - pripravila vzg. – pom. vzg. Irena Cesar
18. Lutka-iz-nogavice - pripravila vzg. Anica Trauner
19. Izdelajmo-novoletni-okrasek - pripravila vzg. Simona Leskovar
20. Vrzi-pravo-stevilko - pripravila vzg. Andreja Lipičnik Budal
21. Zanimiva-igra-za-vso-druzino - pripravila vzg. Jolanda Zavšek
22. Naredimo-si-slano-testo-in-izdelajmo-okrasek - pripravila vzg. Milena Princes
23. Skrivnostna-skatla - pripravila vzg. Andreja Medved
24. Čokoladno-kokosove-kroglice - pripravila vzg. Urška Dežan
25. Igra-kdo-bo-hitrejsi - pripravila vzg. Marina Kačič
26. Igra-navijanja-volne-in-odvijanja-daril - pripravila vzg. Marjana Marinšek
27. Igra-razvrscanja-po-barvi - pripravila vzg. Aleksandra Gomboc
28. Igra-za-prosti-cas - pripravila vzg. Marjana Volasko
29. Igra-krasimo-smrecico - pripravila vzg. Blanka Ribič
30. Okrasimo-si-smrecico (za mlajše otroke) – pripravila vzg. Nina Kresnik
31. Okrasimo-smrecico - pripravila vzg. Metka Vodeb
32. Izdelajmo praznicni-okrasek - pripravila vzg.- pom. vzg. Lidija Makuc
33. Pomagajmo-smrecici-do-okraskov - pripravila  vzg. Sabina Žavski
34. Specimo-piskote pripravili vzg-Bernarda Jecl-in-Anja-Pesko
35. Didakticna-igra-okrasimo-jelko- pripravila vzg. – pom. vzg. Natasa Potocnik
36. Igra snezak za utrjevenje barv in stevil- pripravila vzg. Natasa Kalsek
37. Igre z nogavickami- pripravila vzg. Marta Kopitar
38. Labirint-pot do smrecice - pripravila vzg. Darja Preloznik
39. Novoletni okraski - pripravili vzg. Irena Rožanc in Tanja Ravnjak
40. Praznicni pogrinjek- pripravila vzg. Jozica Mraz