Home   Neuvrščeni   Vzgoja otrok za trajno mobilnost

Vzgoja otrok za trajno mobilnost

Evropski teden mobilnosti

V izvedbenem kurikulu vrtca si prizadevamo s pomočjo različnih dejavnosti osveščati otroke o pomenu zdravega načina življenja, dosegati večjo ozaveščenost o prometu, s poudarkom na spoznavanju in rabi bolj ekoloških prevoznih sredstev.

V okviru teh vsebin so otroci iz našega vrtca sodeloval na aktivnostih v sklopu Evropskega tedna mobilnosti, ki je letos potekal od 16. do 22. septembra pod sloganom Živi zdravo. Potuj trajnostno. Dogodek je pripravila Mestna občina Celje skupaj z Zavodom Vozim in v sodelovanju z Muzejem novejše zgodovine Celje, Celjskim mladinskim centrom, Zavodom Celeia Celje, Policijsko postajo Celje, Centrom za krepitev zdravja in NIJZ.

Eden od dogodkov je bil tudi »Parkirni dan«, katerega so se 22. septembra udeležile strokovne delavke z dvema oddelkoma otrok drugega starostnega obdobja z enote Center in Aljažev hrib.

Nekaj utrinkov s tega dogodka si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.